akwarium

Bardzo ważnym etapem przygotowań do założenia pierwszego akwarium powinno być wybranie odpowiedniej szafki, na której zostanie umieszczony zbiornik. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie mebla, który wyeksponuje akwarium, zapewni bezpieczeństwo i ułatwi obsługę kącika z rybkami. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań idealnej szafki pod zbiornik z rybami akwariowymi.

Sprawdź wymiary akwarium

Przede wszystkim należy upewnić się, że wybrany mebel nie będzie zbyt mały. Wystające brzegi zbiornika to gotowy przepis na prawdziwą katastrofę spowodowaną np. przypadkowym strąceniem. Nie warto jednak przesadzać, ponieważ zbyt duża szafka może optycznie zmniejszyć zbiornik. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, żeby komoda pod akwarium miała podobny kształt. Zaokrąglona przednia szyba na pewno będzie świetnie wyglądać w połączeniu z zaokrąglonym brzegiem mebla.

Weź pod uwagę wytrzymałość

Niesamowicie ważnym parametrem w przypadku mebli pod akwarium jest maksymalne dopuszczalne obciążenie. Warto o tym pamiętać, ponieważ ustawienie zbiornika o dużej pojemności na zbyt małej szafce lub niskiej jakości komodzie może skończyć się zalaniem pomieszczenia. Wytrzymały mebel, najlepiej stworzony specjalnie z myślą o kąciku dla ryb, powinien natomiast bez problemu poradzić sobie z utrzymaniem akwarium w bezpiecznej pozycji.

Wybierz mebel odporny na wilgoć

Nawet najbardziej uważnym osobom może zdarzyć się przypadkowe pozostawienie mokrej plamy na szafce pod akwarium. Z tego powodu podczas zakupów warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany mebel. W sklepie online Aquael można znaleźć komody wykonane z surowców o wyższym poziomie odporności na wilgoć niż w przypadku tradycyjnych mebli. Dzięki takim produktom nie trzeba przejmować się tak bardzo obecnością wody na blacie podczas np. czyszczenia zbiornika.

Pomyśl o praktycznych rozwiązaniach

Szafka pod akwarium powinna być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna. Podczas zakupów warto zatem zwrócić uwagę na to, czy wybrany model jest wyposażony w różnego rodzaju udogodnienia ułatwiające życie akwarysty. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest obecność półek, na których można postawić niezbędne akcesoria, preparaty lub pokarm dla ryb. W utrzymaniu porządku w pomieszczeniu mogą pomóc zwłaszcza szafki z drzwiczkami, dzięki którym podstawowe wyposażenie nie znajduje się na widoku.

Pamiętaj o stylu pomieszczenia

Dla większości akwarystów bardzo ważną cechą mebli pod akwarium jest również ich design. I zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wygląd komody, ponieważ wybrany przypadkowo model może zupełnie zaburzyć harmonię aranżacji. W internetowym sklepie Aquael nie brakuje eleganckich i jednocześnie nowoczesnych szafek, które idealnie pasują do większości współczesnych wnętrz. Można je śmiało wstawić zarówno do salonu urządzonego w stylu skandynawskim, jak i pomieszczenia w stylu glamour. Ponadto design mebla powinien pasować także do wyglądu samego akwarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here