Piękne i zadbane stopy przez cały rok

Zadbane stopy to nie tylko kwestia estetyki, ale również poczucia komfortu i przede wszystkim zdrowia. Choć wielu ludzi przypomina sobie o ich pielęgnacji dopiero latem, gdy są odkryte, warto zadbać o nie przez cały rok. Od ich kondycji zależy przecież swoboda poruszania się. Dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji stóp pomogą zająć się nimi we właściwy sposób.

Kąpiele i peelingi złuszczające

Aby zmiękczyć naskórek, warto przygotować specjalną kąpiel dla stóp. To pozwoli pozbyć się martwych zrogowaciałych komórek i odcisków. W tym celu można użyć soli do moczenia o ulubionym zapachu. Świetnie sprawdzą się również naturalne specyfiki dostępne w każdym domu, czyli zioła. Stopy można moczyć w naparze z szałwii, lawendy lub nagietka.

Już kilkanaście minut takiej kąpieli wystarczy, by łatwiej pozbyć się zgrubionych warstw skóry i odcisków. Poza tym kąpiel pomoże zregenerować się stopom, które są zmęczone po całym dniu. Można ją wykonywać codziennie, jednak już raz w tygodniu pozwoli zauważyć różnicę.

Nie wszyscy muszą stosować regularnie peelingi do stóp. Są obowiązkowym elementem pielęgnacji u osób, które mają przesuszoną skórę. Jest to szczególnie widoczne na piętach, które zaniedbane, zaczynają pękać.

Regeneracja dla zniszczonych stóp

Do mocno zniszczonej skóry należy wybrać kosmetyki do pielęgnacji stóp zawierające dużą ilość mocznika. To substancja, która sprawdzi się w przypadku szorstkiej i popękanej skóry pięt. Dobrym rozwiązaniem są również maski, które zawierają wiele witamin i substancji nawilżających. Działają odżywczo również na paznokcie, wzmacniają je i zapobiegają rozdwajaniu się.

Jaki krem do stóp wybrać?

Powszechnie panuje przekonanie, że kosmetyki do stóp, stosuje się tylko w przypadku przesuszonej i popękanej skóry. Tymczasem krem należy dopasować do rodzaju skóry. Na Cuccio znajdziesz kremy:

  • nawilżające i regenerujące
  • odżywcze
  • antybakteryjne

Pielęgnacja paznokci

Zadbane stopy to nie tylko odżywiona skóra, ale także paznokcie. Najlepiej skracać je przy pomocy cążek, szklanego lub papierowego pilnika. Nożyczki i metalowe pilniki powodują mikrouszkodzenia płytki. Paznokcie nie mogą być mocno wycięte i zaokrąglone, bo to może powodować ich wrastanie. Poza tym może przyczyniać się do rozwoju grzybicy paznokci.

Piękne i zdrowe stopy – kosmetyki to nie wszystko!

Wygodne buty i skarpetki wykonane z naturalnych materiałów również nie pozostają bez wpływu na kondycję i wygląd stóp. Jeśli spędzasz w butach większość dnia, postaraj się później dać swoim stopom odpocząć. To wraz z odpowiednimi kosmetykami to gwarancja pięknych i zadbanych stóp przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here