Czy szklane drzwi są dobrym pomysłem

Drzwi są takim elementem wyposażenia, który musi być w każdym mieszkaniu. Są części mieszkania, których nie trzeba oddzielać drzwiami, ale są takie, w których nie da się bez nich funkcjonować. Przykładem takiego pomieszczenia jest na przykład łazienka. Innymi niezbędnymi drzwiami w mieszkaniu są drzwi zewnętrzne. Który rodzaj materiału, z którego wykonane są drzwi będzie najlepszy w naszym wypadku?

Różne rodzaje drzwi

Póki nie mamy potrzeby kupowania drzwi, to nie zastanawiamy się jak wielki jest wybór tego produktu. Podstawowy podział drzwi to drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, które wykonane są z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się drzwi wykonane z drewna litego. Jeśli chcemy zakupić tańsze drzwi, to można wybierać między płytami wiórowymi, pilśniowymi lub na przykład płytami MDF. Poza tym drzwi różnią się pod względem wizualnym: różnorodna kolorystyka, wzornictwo, wykończenie. Coraz częściej klienci decydują się na szklane drzwi wykonane na przykład przez Binglass. Co przemawia za takim wyborem?

Praktyczność szklanych drzwi

Szklane drzwi są coraz częściej wybierane przez klientów. Nadają przestronności szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których brakuje światła słonecznego lub prawie wcale to światło nie dochodzi. Szklane drzwi sprawią, że pomieszczenie zostanie nie tylko rozjaśnione, ale również optycznie powiększone. Z tego względu są one często wybierane do pomieszczeń bez okien, takich jak garderoba. Innym miejscem, w którym świetnie sprawdzą się szklane drzwi jest kuchnia. Z jednej strony chcielibyśmy, żeby kuchnia była połączona z salonem, a z drugiej nie jest przyjemna sytuacja, kiedy wszystkie zapachy, które powstają podczas gotowania rozchodzą się po całym mieszkaniu. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie szklanych drzwi, które są odporne na wilgoć, zatrzymają zapach w kuchni, a jednocześnie nie pomniejszą nam zbytnio przestrzeni.

Szkło wykorzystywane do produkcji szklanych drzwi

Niektórzy zastanawiają się czy szklane drzwi są bezpiecznym rozwiązaniem w ich domu. Być może pamiętają dawne czasy, gdzie nie jeden raz szyba znajdująca się w drzwiach w ich mieszkaniu rodzinnym, przy większym uderzeniu rozbiła się na drobny mak. Od wielu lat do produkcji drzwi używa się bezpiecznego rodzaju szkła. Jednym z popularnych gatunków szkła stosowanych w drzwiach jest szkło hartowane. Jest ono kilka razy bardziej wytrzymałe w porównaniu do zwykłego szkła. Poza tym, nawet gdyby uległo ono rozbiciu, to dzięki swoim wyjątkowym właściwościom tafla szkła rozpadnie się na tępe, zaokrąglone kawałki. Gdybyśmy chcieli zamontować drzwi zewnętrzne na taras lub balkon, to dla swojego bezpieczeństwa, dobrze jest wybrać oszklenie wśród szkła, które ma zwiększoną odporność na zbicie (na przykład szkło zespolone, szkło antywłamaniowe). Dzięki temu zwiększamy zabezpieczenia przed włamaniem do naszego mieszkania lub domku. W niektórych pomieszczeniach, takich jak połączenie salonu z kuchnią, lepiej sprawdzą się szyby przezroczyste. Dzięki temu nawet pomimo zamkniętych drzwi, będziemy mogli być w kontakcie wzrokowym z osobami znajdującymi się w drugim pomieszczeniu. Nie wyobrażalne jest natomiast, żeby zastosować przezroczyste drzwi do takich przestrzeni jak łazienka lub toaleta. Czy są jakieś szklane rozwiązania przeznaczone dla tych pomieszczeń? Oczywiście. W ofercie firm szklarskich jest wiele rodzajów drzwi z nieprzezroczystym szkłem. Można na przykład zdecydować się na drzwi matowe, półmatowe, z grawerem, ornamentowe, witrażowe lub piaskowane. Mleczny kolor szkła z jednej strony zapewni prywatność, a z drugiej umożliwi wystarczającą przepustowość światła. Innym, cieszącym się zainteresowaniem rodzajem szyby , jest szkło tak zwane lodowe. Jedyne co przez nie widać to zamazane, niewyraźne kształty i zarysy. Tak więc, w pomieszczeniach, w których chcielibyśmy zachować prywatność również można zdecydować się na szklane drzwi .

Podział drzwi

Jak już wspomnieliśmy drzwi dzielą się przede wszystkim na drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Wśród drzwi wewnętrznych do wyboru mamy drzwi rozwierane, inaczej nazywane uchylne. Jest to rodzaj łatwych w montażu drzwi, które potrzebują wystarczającej przestrzeni. Innym rodzajem są drzwi rozsuwane. Ich zaletą jest to, że można z nich korzystać na niewielkich przestrzeniach, a nawet w ciasnych pomieszczeniach. W zależności od możliwości przestrzennych, można zdecydować się na jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe drzwi rozsuwane. Inną opcją, mogą być drzwi harmonijkowe, składane lub łamane. Na tego rodzaju drzwi decydują się osoby , które chcą odseparować małe pomieszczenia od reszty mieszkania.

Szklane drzwi są bardzo estetyczne, łatwe do utrzymania ich w czystości. Ich zaletą jest z całą pewnością fakt, że wpasują się w każdy styl wnętrzarski. Co więcej, dzięki swoim właściwościom są w stanie optycznie powiększyć przestrzeń, a jednocześnie oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego. Jeśli szkło, z którego wykonane są drzwi posiada wszystkie odpowiednie certyfikaty i spełnia wszystkie normy, to możemy być pewni, że jest to szkło bezpieczne dla codziennego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here