ile kosztuje cesarka

Czekacie na przyjście noworodka na świata? Już nie możecie się doczekać, by wziąć go w ramiona. Całować jego słodkie, małe rączki, troszczyć się każdego dnia. Ale zaraz, zaraz.. Jeszcze przed Wami ten mniej przyjemny moment. Poród. W takim razie rodzić naturalnie czy jednak cesarka? Ile kosztuje cesarka? W jakich sytuacjach bezpieczniejsza dla Waszego szkraba, ale również dla ciebie jest cesarka?

Cesarka, cesarskie cięcie czy poród operacyjny. Najprościej mówiąc polega na operacyjnym nacięciu powłok brzusznych i macicy w celu przywitania nowego życia na świecie. Dla wielu osób, w tym również lekarzy jest to operacja i jak to jest z operacjami, nie jest to sprawa błaha. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad ta opcją, co warto wziąć pod uwagę?
Lekarze często obstają przy porodzie naturalnym. Dlaczego? Jaka sama nazwa mówi jest to naturalne, cesarskie cięcie jest dużo większą ingerencją w ciało kobiety, czasem również uważaną za niepotrzebną. Jej wadami mogą być pozostające po operacji blizny, również dla niektórych stresujący jest fakt znieczulenia lub usypiania podczas operacji, co może nieść za sobą kolejne komplikacje.

Jakie są wskazania do cesarskiej operacji, kiedy jest ona jedynym wyjściem?

Po pierwsze – nieodpowiednie ułożenie dziecka w brzuchu matki, czyli zazwyczaj takie, w którym pupa lub nóżki dziecka są przodem do wyjścia. W przeszłości, kobiety nie miały zbyt dużego wyboru, dlatego w takiej sytuacji również rodziły naturalnie, ale często stanowi to zagrożenie zarówno dla matki jak i dla dziecka.
Po drugie – może się zdarzyć pewien problem z łożyskiem zwane łożyskiem przodującym. W takiej wówczas sytuacji łożysko jest ułożone blisko wyjścia szyjki macic, a nasz mały człowiek ma zablokowane wyjście.

dziecko

Po trzecie wysokie ciśnienie lub problemy z sercem matki – poród naturalny w takiej sytuacji może być zbyt obciążający i niebezpieczny dla zdrowia i życia matki.
Po czwarte, trzeba wziąć pod uwagę ciąże wielopłodową, czyli od dwóch dzieci wzwyż. Jest to pewna skomplikowana sytuacja, bo dzieci mogą różnie się ułożyć i nawet jeśli jedno ma odpowiednie ustawienie, drugie nie musi mieć takiego. Czasem może zdarzyć się tak, że pierwsze dziecko ułoży się odpowiednio, matka urodzi, ale drugie dziecko jest nieodpowiednie ułożone i potrzebne jest cesarskie cięcie.

Po piąte- jeśli matka jest zarażona wirusem HIV lub opryszczką, dla dziecka bezpieczniejsza ja opcja cesarskiego cięcia, ponieważ w tym przypadku jest niższe prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa na malca.
To są główne przypadki, w których lekarze wraz z rodzicami decydują się na cesarskie cięcie. W takim przypadku cesarskie cięcie robione w szpitalu państwowym jest bezpłatne. Jednak popularne stało się, by cesarkę przeprowadzać bez względu na podane wskazania. Może to wynikać ze strachu lub traumy.

W taki sytuacji ile kosztuje cesarka?

peianiądze

W obecnych czasach jeśli masz pieniądze, wszystko da się zrobić. Nawet jeśli lekarz nie jest przekonany do cesarki, to odpowiednia zapłata może zmienić jego sposób myślenia.
W szpitalnych publicznych nie dokonuje się cesarskich cięć na życzenie. Oficjalna wersja jest taka, ponieważ jest to procedura medyczna, której celem jest ratowanie życia.
W takim razie pozostają szpitale prywatne. One wychodzą ze swoją ofertą naprzeciw. Poród poprzez cesarskie cięcie w taki szpitalu wraz z 3- dniowym pobytem w szpitalu to koszt od 3 tysięcy złotych nawet do 8 tysięcy złotych. Wszystko zależy od szpitala, który wybierzecie i od renomy, którą się cieszy.

W Polsce szacuje się, że około 30% porodów, to porody poprzez cesarskie cięcie i większość z nich to porody na życzenie. Co ciekawe, niektórzy mówią, że poród przez cesarskie cięcie naraża bardziej niż poród naturalny na depresję poporodową.
Cesarskie cięcie też ma swoje plusy- możesz wybrać datę porodu dziecka, nie musisz stresować się i odczuwać bólu w wyniku pękniętego krocza. Również podczas cesarki jest mniejsze prawdopodobieństwo niedotlenienia twojego dziecka. Więc wybierz mądrze- wybór należy do ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here