ile rosną paznokcie

Kobiety bardzo często pytają ile rosną paznokcie. Oczywiście chodzi tu o szybkość wzrostu, ponieważ każda kobieta chciałaby posiadać długie, eleganckie i zdrowe paznokcie. Oczywiście tempo wzrostu zależy głównie od uwarunkowań genetycznych i osobistych preferencji. Duży wpływ ma na to higiena paznokci i to jak osobiście dbamy o płytki paznokci, a także jak się odżywiamy. Nie należy zapominać, że dieta odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o nasz wygląd. Wielu ludzi o tym zapomina i nie przywiązuje większej uwagi do jedzenia co jest niesamowicie dużym błędem.

Warto pamiętać, że paznokcie rosną nam przez całe życie. Zbudowane są one z tak zwanej keratyny oraz osiągają grubość od 0,5 do 0,7 mm. Dziennie rosną one około 0,1 mm. Jak widać rosną bardzo wolno dlatego zapuszczanie ich może przysporzyć niesamowicie wiele problemów. Trzeba zauważyć, że paznokcie u stóp rosną o wiele wolniej niż te u rąk. Z tego powodu też obcinamy znacznie częściej paznokcie u rąk niż u stóp.

Co ciekawe duże znacznie ma także pora roku, ponieważ podczas zimy paznokcie rosną wolniej niż latem. Nie wiemy do końca co jest tego główną przyczyną, ale tak po prostu jest i dlatego też dobrze o tym pamiętać. Paznokcie pełnią również wiele funkcji poza estetycznym wyglądem. Chronią one opuszki palców przed licznymi urazami, a także ułatwiają chwytanie obiektów i pozwalają utrzymywać w dłoniach naprawdę małe przedmioty. Co ciekawe stan paznokci pozwala zdiagnozować różne choroby. Dlatego ich obserwacja odgrywa znaczącą rolę w medycynie. Jednocześnie też zwiększają wrażliwość dotykową. Na miesiąc paznokcie potrafią rosnąć nawet 2 lub 3 milimetry.

Żeby paznokieć nowy całkowicie zastąpił stary potrzeba sześciu miesięcy. Po tym czasie następuje pełna wymiana paznokcia. Co ciekawe u stóp paznokcie rosną znacznie wolniej, ponieważ jest to 1 – 1,5 mm miesięcznie. Czyli niemal o połowę wolniej niż paznokcie u rąk.

Całkowita wymiana paznokcia u stóp trwa natomiast dwanaście miesięcy. Także jest to sześć miesięcy dłużej niż w przypadku rąk. W internecie wiele kobiet zadaje pytanie na forach internetowych co zrobić, żeby szybciej uzyskać wzrost paznokci.

Istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów, które mogą sprawić, że paznokcie urosną szybciej oraz wzmocnimy płytki. W sklepach możemy znaleźć różne odżywki, które mogą wzmocnić i przyspieszyć tempo wzrostu. Co ciekawe wielu producentów gwarantuje, że wystarczy miesiąc, żeby zapuścić odpowiednio długie paznokcie. Bardzo ważne jest, żeby użyć odżywki wzmacniającej i lakieru, który jest bezbarwny. Pozytywnie wpłynie to na wytrzymałość paznokci oraz sprawi, że ciężej będzie je złamać oraz rozdwoić.

Na pewno wiele osób zapyta jakie witaminy pozytywnie wpływają na wzrost paznokci. Do tych, które najlepiej wpływają na paznokcie można zaliczyć A, B1, B2, B6, B12, C, E, PP oraz H. Pozytywny wpływ ma także kwas pantotenowy i foliowy. Dodatkowo nie należy zapominać o cynku, jodzie, żelazie, ziołach skrzypu polnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, żeby zatrzymać pasmo swoich niezdrowych nawyków.

Ewentualne obgryzanie paznokci negatywnie wpływa na estetykę oraz jakość paznokcia. Dlatego powinniśmy jak najszybciej zaprzestać tej czynności. Dodatkowo bardzo dobrze jest używać odżywek do paznokci oraz zastosować zabiegi pielęgnacyjne. W internecie można znaleźć wiele przepisów na odżywki i maseczki, które bardzo dobrze wpływają na zdrowie paznokci. Nie możemy zapominać, że poza twarzą paznokcie odgrywają bardzo ważną rolę estetyczną w wyglądzie każdego człowieka. Niezadbane świadczą o tym, że nie przywiązujemy większej wagi do naszego wyglądu.

Warto przeprowadzić test i korzystając z porad internetowych sprawdzić czy wystarczy miesiąc, żeby zapuścić odpowiednio długie i zdrowe paznokcie. Pamiętajmy, że podstawę jednak stanowi dieta i to co jemy ma duży wpływ na to jak wyglądamy. Będąc kobietą warto także raz na jakiś czas odwiedzić salon kosmetyczny, ponieważ w ten sposób możemy faktycznie zadbać o kondycję naszych paznokci i ocenić ich stan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here