ile zarabia instruktor fitness

W obecnych czasach każdy z nas chce być fit, ale co to tak naprawdę oznacza? Fit to bycie zdrowym. W wielkim skrócie. Media ciągle wmawiają nam, że ciągłe odchudzanie, trzymanie diety i systematyczne ćwiczenia fizyczne mogą doprowadzić nas do wymarzonej sylwetki. Wcale nie twierdzę, że tak nie jest, ale nie podoba mi się przekaz. Chodzi o to, że każdy z nas, jeśli chce cokolwiek zmienić w swoim życiu, powinien to zrobić w zgodzie ze sobą.

Chęć jakiejkolwiek zmiany winna wychodzić z naszego wnętrza. Nie słuchajmy naszego umysły, bo jeśli damy mu się porwać, to bardzo szybko zaczniemy się nakręcać na cele, które tak naprawdę nie są aż tak bardzo ważne. No bo czy każdy musi wyglądać tak samo? No nie. Istnieją na tym świecie osoby, które wyglądają jak milion dolarów, a psychicznie czują się źle. Nie są szczęśliwi. A więc jak wspomniałam wcześniej, chęć zmiany powinna płynąć z naszego serca, bo tylko wtedy jest szansa, że nasz zapał nie będzie słomiany. Jeżeli już podejmiemy decyzję, pozostaje nam cierpliwie zastosować się do wytycznych, które sami sobie możemy stworzyć.

Zachęcam Cię do zapoznania się z kanałami na YT, które pokazują różnego rodzaju przepisy oparte na przykład na daniach bezmięsnych. Informują także o tym, jak przejść lub zredukować ilość zjadanego mięsa a przy tym dobrze się czuć i nie mieć anemii. Kolejna sprawa to ćwiczenia fizyczne. Możemy zabrać się za to sami albo iść na siłownie lub też zapisać się na zajęcia grupowe z aerobiku. Sama zachęcam Cię, przynajmniej na początku do wykonywania ćwiczeń pod okiem doświadczonego instruktora fitness. Zdaje sobie sprawę z tego, iż taka usługa kosztuje, ale korzyści, które otrzymamy, są nieporównywalne. Przede wszystkim będziemy wiedzieć jak ćwiczyć.

Na początku większość tzw. Świeżaków popełnia sporo błędów. A jak wiemy, najgorzej jest pozbyć się złych nawyków. Nie popadajmy także w paranoje, bo indywidualne zajęcia fitness wcale nie są, aż takie drogie jakby się mogło wydawać. Zwykle jest to koszt około 50-70 zł w zależności od trenera. Nie zapominajmy o tym, że sam trener musi się z czegoś utrzymać. W pewnym sensie indywidualne zajęcia fitness, to inwestycja w nas samych i nasze zdrowie.

Swoją drogą pewnie kiedyś zastanawiałaś się, ile zarabia instruktor fitness? Nie są to powalające kwoty, ale jeśli osoba, która decyduje się na to, aby zostać trenerem fitness, lubi to, co robi, będzie to dla niej czystą przyjemnością. Zresztą sam fakt obserwowania jak ktoś robi postępy, to coś niesamowitego. Zwykle wszystkie osoby, które zrzuciły parę kilo, są bardzo wdzięczne swojemu trenerowi za pomoc, a ta wdzięczność jest ważniejsza niż jakiekolwiek pieniądze na tym świecie. Tylko jakiego trenera wybrać? Możliwości jest wiele, wszystko zależy od naszego budżetu.

Przy wyborze kierujmy się opiniami ludzi w internecie czy też naszych znajomych. Kiedy już zapiszemy się na pierwsze zajęcia, zwracajmy uwagę na to, jak zachowuje się nasz trener. Czy jest miły, czy ma pozytywne usposobienie? Czy jest skłonny do pomocy? Czy nas motywuje do ćwiczeń? Jeżeli trener da nam wycisk, nie rezygnujmy tak szybko.

Przestrzegam Cię przed różnego rodzaju filmikami na YT, które pokazują, w jaki sposób ćwiczyć w domu. Na tych filmikach jest jeden zasadniczy błąd. Osoba, która je prowadzi, nie bierze pod uwagę tego, kto może znajdować się po drugiej stronie. Co ze wszystkimi osobami, które posiadają sporą otyłość i samo chodzenie sprawia im spory dyskomfort? No właśnie. Nie słuchaj ślepo rad pseudo, trenerów fitness a przede wszystkim miej na uwadze swoje dobro.

Jeśli jesteś osobą, która jest naprawdę otyła, najpierw zacznij od spacerów na przykład raz w tygodniu. Zacznij przyzwyczajać swój mózg do aktywności fizycznej. Potem możesz dołożyć rower, jest on wręcz wskazany dla osób otyłych, aby nie męczyły one swoich stawów. Zresztą, to samo tyczy się osób szczupłych. Nie ma nic lepszego od wycieczki rowerowej, kiedy za oknem świeci słońce i jest piękna pogoda. Ach, sama nie umiem się doczekać aż sezon rowerowy znowu ruszy. Na sam koniec dodam, abyś wiedział, że wszystko jest w zasięgu Twoich rąk. Wszystko da się osiągnąć, trzeba tylko podjąć konkretną decyzję i zacząć realizować swoje cele. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here