Jak wygląda detoks z dojazdem do domu

Uzależnienie od alkoholu to niestety częsty problem. Temat ten wciąż jest owiany pewnego rodzaju tabu, które nie pozwala osobie chorej zasięgnąć pomocy. Pogłębiający się nałóg często prowadzi do wielu groźnych i nieprzyjemnych dolegliwości, a nadużywanie wysokoprocentowych napojów może skutkować niebezpiecznymi zatruciami alkoholowymi. Istnieją specjaliści, którzy pomagają osobom w potrzebie odzyskać sprawność i wzmocnić organizm po tak wyniszczających działaniach. Detoks z dojazdem do domu odbywa się w atmosferze zrozumienia i dyskrecji, której tak bardzo potrzebują osoby uzależnione. Fachowa opieka to dobry krok ku temu, by nie tylko jednorazowo pozbyć się objawów zatrucia, ale także wdrożyć długoterminowe zmiany uwalniające z nałogu.

Jak rozpoznać zatrucie alkoholowe?

Osoby pod wpływem alkoholu przejawiają wiele nietypowych zachowań – przez to można zignorować te naprawdę poważne w nadziei, że to minie po tzw. „odchorowaniu”. Symptomy zatrucia alkoholowego są dość specyficzne i warto je znać, by w porę udzielić pomocy osobie potrzebującej. Do głównych objawów takiego zatrucia należą m.in.:

 • zaburzenia rytmu serca,
 • zaburzenia oddychania (trudności z wzięciem pełnego wdechu, płytki oddech),
 • nudności i wymioty,
 • dreszcze,
 • utrata przytomności,
 • wychłodzenie organizmu (temperatura ciała spada poniżej 35°C),
 • zaburzenia koncentracji,
 • bóle mięśniowe, bóle głowy,
 • słabość,
 • zaburzenia świadomości,
 • problemy z pamięcią.

Warto pamiętać o tym, że do zatrucia alkoholem może dojść zarówno u człowieka zmagającego się z nałogiem, jak i u osoby, która z reguły sięga po takie substancje okazjonalnie i zwyczajnie spożyła ich zbyt dużo jednorazowo.

Na czym polega usługa detoksu alkoholowego z dojazdem do domu?

Niepokojące objawy zatrucia alkoholowego da się niwelować. O ile w przypadku jednorazowego przedawkowania substancji odurzających odtrucie organizmu da się przeprowadzić domowymi metodami, a samo dochodzenie do siebie może zająć maksymalnie dwa dni, leczenie zatrucia u osób uzależnionych, które wpadają w tzw. ciągi alkoholowe, jest już znacznie trudniejsze. Zazwyczaj potrzebny jest wtedy detoks wykonywany w szpitalu lub specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień.

Dobrą wiadomością jest to, że nawodnienie organizmu oraz dostarczenie mu niezbędnych do optymalnego funkcjonowania substancji odżywczych można wykonać w domu – nie stresując się pobytem w nieznanym miejscu. Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu można w łatwy sposób zamówić telefonicznie lub za pomocą formularza internetowego. Co ważne, pomoc tego typu jest dostępna przez całą dobę, co daje szansę na szybsze powrócenie do sprawności.

Odtrucie alkoholowe w domowych warunkach to nie tylko podłączenie do kroplówki. Całość działań można podzielić na kilka etapów, którymi kierują się specjaliści. Są to:

 • dokładna diagnoza lekarska,
 • określenie stanu zdrowia pacjenta i wykluczenie istnienia objawów innej choroby,
 • nawodnienie i wzmocnienie organizmu za pomocą kroplówki (może to trwać nawet kilkanaście godzin),
 • wsparcie farmakologiczne, zmniejszające nieprzyjemne objawy zatrucia oraz wspomagające pacjenta w odstawieniu alkoholu,
 • sugestia planu dalszego leczenia.

Nieoceniona pomoc specjalistów z zachowaniem dyskrecji, czyli zalety detoksu domowego

Detoks z dojazdem do domu jest znacznie mniej obciążającym psychicznie sposobem na odtrucie organizmu i walkę z nałogiem niż standardowy pobyt w ośrodku specjalistycznym. Prywatność, jaką zapewnia tego typu mobilna usługa, jest bardzo cenna zarówno dla pacjenta, jak i jego najbliższych. Sporym plusem detoksu z dojazdem do domu jest to, że specjaliści oferują wsparcie, które pomaga skutecznie wyleczyć się nałogu. Sam proces odtruwania bardzo często bywa więc pierwszym krokiem na drodze ku zmianie życia na lepsze – z jasnym planem na dalsze leczenie i próbą wytrwania w trzeźwości.

Detoks z dojazdem do domu to szansa dla wielu osób na powrót do tzw. normalności – bez nałogu. Dyskretne i indywidualne podejście do pacjenta nie odziera go z godności i pozwala zwalczyć uzależnienie świadomie i we własnym tempie. Warto pamiętać, że zwrócenie się po pomoc jest istotnym krokiem w życiu każdej osoby, zmagającej się z nałogiem – a specjaliści są od tego, by pokierować w dobrą stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here