Zlewozmywak kuchenny

Jedną z dość istotnych kwestii dotyczących wyboru zlewozmywaka kuchennego jest liczba komór. To właśnie od niej w dużej mierze zależy wygoda korzystania z kuchni podczas np. gotowania bądź sprzątania. W sklepach jest dostępnych wiele opcji, dlatego warto o tym pomyśleć jeszcze przed zakupami. Dowiedz się, ile komór w zlewozmywaku sprawdzi się najlepiej w przypadku twojej kuchni.

Zlewozmywak jednokomorowy

Takie rozwiązanie jest polecane przede wszystkim właścicielom małych kuchni. Na zlew jednokomorowy mogą też śmiało zdecydować się większe rodziny, jeśli naczynia myją w zmywarce. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca, które można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń do przyrządzania posiłków. W przypadku ograniczonej powierzchni blatów warto ponadto postawić na wersję bez ociekacza.

Jeśli jednak przynajmniej część naczyń myje się ręcznie, to warto wybrać model z ociekaczem, na który można odstawić mokry garnek bądź umyte warzywa. Co więcej, na takiej powierzchni często można postawić również gorący garnek. Zlew 50 cm to model na szafki o szerokości powyżej 50 cm. Sam zlewozmywak może mieć szerokość np. ok. 70 cm, z czego ok. 30 cm przypadnie na komorę, a ok. 40 cm na ociekacz.

Zlewozmywak dwukomorowy

Dość częstym wyborem w średnich i dużych kuchniach są zlewozmywaki dwukomorowe. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ jednej komory można używać do opłukiwania i mycia różnych przedmiotów, a drugiej do suszenia. Należy pamiętać, że w większości takich modeli nie ma ociekacza. Jeśli jednak komuś zależy na tym elemencie i dwóch komorach, to musi liczyć się z potrzebą wygospodarowania dość dużej przestrzeni.

Na zlewozmywak dwukomorowy powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które nie mają zmywarki. Jednak nawet w przypadku posiadania tego sprzętu warto pomyśleć o zlewie z dwoma komorami z oferty sklepu online taniezlewozmywaki.pl. Dodatkowa przestrzeń może okazać się przydatna, gdy naczynia po obiedzie jeszcze nie znajdą się w zmywarce, a będzie chciało się np. umyć owoce na deser.

Zlewozmywak półtorakomorowy

Ciekawym kompromisem między zlewem jedno- i dwukomorowym może być model półtorakomorowy. W takim przypadku jedna komora ma standardowy rozmiar, a druga jest nieco mniejsza. Dodatkowo może pojawić się też praktyczny ociekacz. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla właścicieli zmywarek, którym niekoniecznie potrzebna jest pełnowymiarowa druga komora, a jednocześnie wersja jednokomorowa nie zapewnia wystarczającej wygody.

Mniejszą komorę można wykorzystać na wiele sposobów. Można np. odłożyć do niej sztućce przed włożeniem do zmywarki, opłukać naczynia czy też umyć warzywa i owoce w przypadku braku dostępu do większej komory. Takie rozwiązanie może okazać się też strzałem w dziesiątkę w sytuacji, gdy kuchnia jest dość mała i nie zmieści się w niej model dwukomorowy. Dzięki dodatkowej mini komorze gotowanie i sprzątanie będą znacznie łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here