trening na siłowni dla piłkarza

Piłka nożna, to nie tylko bieganie za piłką i strzelanie bramek. Dzisiejszy football wymaga od zawodnika przygotowania fizycznego. Trening na siłowni dla piłkarza jest nieodłącznym elementem wpływającym na całokształt formy prezentowanej na boisku.

Na siłowni można zacząć ćwiczyć już od 15-16 roku życia, najlepiej pod okiem doświadczonego szkoleniowca, który pokaże nam w jaki sposób wykonywać ćwiczenia właściwą techniką. Metody treningowe w dzisiejszych czasach są ciągle modyfikowane i ulepszane, przez co piłkarze są na coraz wyższym poziomie.

Będąc młodym piłkarzem, najlepiej skupić się na treningu ogólnorozwojowym, który polega na rozwoju każdej partii ciała równomiernie. W takim wieku nie powinno się podnosić dużych ciężarów, ponieważ może doprowadzić to do kontuzji. Mimo że, dzisiejsza wiedza jest ogólnodostępna i wszystkiego można nauczyć się w internecie, podpatrując zawodowców w jaki sposób wykonują treningi. Równie dużo jest trenerów, którzy oferują swoje plany treningowe za pieniądze, aczkolwiek trzeba weryfikować ich wiedzę, gdyż często są to ludzie nastawieni na szybki zarobek.

piłkarze

Grając w piłkę na pewno zauważymy znaczną poprawę naszej gry, kiedy będziemy wykonywali trening siłowy. Nie możemy również zapomnieć o kondycji, gdyż bez tego elementu będąc dobrze wytrenowanym na siłowni, nie starczy na powietrza w płucach na dziewięćdziesiąt minut interwałowego biegu. Każdy, kto gra w piłkę świadomy jest, że często dochodzi do kontaktu fizycznego, przez co nasz atut w postaci siły ma ogromne znaczenie. Pole karne to miejsce gdzie jest zawsze dużo zawodników i tam jest największa walka o piłkę.

W późniejszym etapie, każdy zawodnik drużyny powinien skupić się na treningu dostosowanym do roli na boisku. Zacznijmy od filaru zespołu, czyli bramkarzu, który powinien wykonywać ćwiczenia pod wyskok, gdyż jego zadaniem jest skakać, ale jednocześnie musi łapać i być skoncentrowany przez dziewięćdziesiąt minut gry. Przejdźmy od bramkarza do obrońców, są to zawodnicy najczęściej wysocy i dobrze zbudowani. Obrońcy powinni skupić się na sile, ponieważ w polu karnym walczą z napastnikami przeciwnej drużyny, przepychając się, również powinni być szybcy, aby nadążać za swoimi przeciwnikami. Pozycja obrońcy jest bardzo ciężka i wymaga przemyślanego treningu na siłowni.

Na środku boiska grają pomocnicy, ich zadanie jest uniwersalne zależne od wytycznych trenera. Pomocnik defensywny powinien wykonywać trening podobny do obrońców, czyli trening oparty na sile i kondycji. Natomiast pomocnik ofensywny będzie wykonywał trening podobny do napastnika. Napastnik to pozycja najbardziej popularna, często odbierana przez amatorów sportu jako, najłatwiejsza, nie wymagająca większego zaangażowania. Aczkolwiek, napastnik musi spełniać konkretne wymogi i trenować bardzo ciężko. Trening napastnika na siłowni głownie polega na pracowaniu nad, koordynacją ruchu, szybkością. Koordynacja ruchu pomaga w mijaniu przeciwników i utrzymywaniu się przy piłce, natomiast szybkość pozwala na robinie tego w efektywny sposób.

trening na siłowni

Po ciężkim treningu ważne jest aby, zawodnik dobrze się zregenerował do kolejnego treningu. Najważniejszym czynnikiem regeneracji jest sen, minimum osiem godziny snu na dobę . Równie ważnym czynnikiem jest dieta, dobrze zbilansowana dieta zawierająca mikro i makro elementy pozwoli zawodnikowi budować odpowiednią masę mięśniową.
Dobrze jest, kiedy zawodnik unika stresu i żyje swobodnie to wpływa na jeszcze lepszą regenerację i dyspozycję na boisku.
Zespoły na wysokim poziomie posiadają sztab medyczny, masażystów, fizjoterapeutów, warto korzystać z ich usług, ponieważ posiadają oni taką wiedzę i umiejętności, które pozytywnie wpłyną na nasz trening.

Trening na siłowni i bycie piłkarzem to nie jest łatwy kawałek chleba.
Jest to ciężka praca, którą trzeba wykonywać codziennie bez wymówek, wkładając w to całe serce. To co widzimy na boisku, to wierzchołek góry lodowej za którym, kryje się monotonia systematycznej pracy i poświęcenia. Granie w najlepszych klubach świata to setki godzin spędzonych na boisku i siłowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here